
SEH en ’t Harde delen de punten na heet middagje
· leestijd 1 minuut Sport IngezondenHet duel tussen de eerste elftallen van SEH en ’t Harde was er zaterdagmiddag eentje met alles erop en eraan. De eindstand was 3-3. En, hoewel de belangen vooraf voor beide teams levensgroot waren, kon iedereen daar uiteindelijk wel mee leven.
De start was voor SEH dramatisch. Na drie minuten stond de ploeg al met 0-1 achter. Een fijn aangesneden vrije trap werd bij de tweede paal binnengekopt door Stan Timmers. En nadat Sem van Lohuizen namens de thuisploeg rakelings naast had geschoten was het even later ook al 0-2. Marsman werd onderuit getikt door Michiel de Gooijer. Duidelijk een overtreding, maar ook op het randje van het strafschopgebied. De jonge scheidsrechter Olsman wees naar de penaltystip en Henk Elskamp schoot binnen.
Na een kwart duel nam de thuisploeg het hef duidelijk in handen. Na een half uur spelen viel de verdiende aansluitingstreffer. De bal bleef na een corner hangen rond het strafschopgebied van ’t Harde. Jochem Tellegen kon de bal vanaf links weer voorgeven en Rowin Moerenhout kopte bij de tweede paal binnen: 1-2.
Enkele minuten later was het echter wederom raak aan de andere kant. En weer was een standaardsituatie de aanleiding. De vrije bal werd nog wel weggewerkt, maar Stefan Marsman werkte de rebound fraai van randje strafschopgebied binnen in de uiterste hoek, 1-3. SEH kreeg ook daarna tot de rust nog wat kansen via onder meer Rick Zandvliet en Joël Veldman, maar gescoord werd er niet.
’t Harde begon nog goed aan de tweede helft. Een kopbal ging over en een doelpunt van de gastheren werd afgekeurd vanwege buitenspel. Even later zag ook de thuisploeg een treffer afgekeurd worden. Een corner van Jochem Tellegen werd ingetikt door Sem van Lohuizen, maar volgens de arbitrage stond de jonge aanvaller daarbij buitenspel. Deze beslissing leidde tot veel onbegrip bij SEH. Scheidsrechter Olsman strooide met gele kaarten en gaf trainer Schuring, die het veld ingelopen was om verhaal te halen, direct rood.
Een paar minuten later kreeg de thuisploeg een vrije trap net buiten het strafschopgebied na een overtreding op Joël Veldman. Rowin Moerenschout schoot, waarna één van de spelers in de muur de bal tegen de arm kreeg. Scheidsrechter Olsman wees naar de stip en Christijan Vonderman pakte dit ‘cadeautje’ uit: 2-3.
SEH had vervolgens officieel nog een half uur om de gelijkmaker te maken. Lange tijd lukte het niet en in de absolute slotfase werd het alles of niets. Het leek niets te worden, omdat pogingen van onder meer Vonderman en Dezijn geen doel troffen.
Maar de bal werd vlak voor de doellijn in de 96e minuut nog met de arm geraakt door één van de verdedigers van ’t Harde. SEH mocht daardoor weer een penalty nemen. Vonderman wist in minuut 97 de score op gelijke hoogte te brengen. De ontlading was enorm: dit was het puntje dat SEH nog nodig had om in de vierde klasse te blijven!
SEH is door dit gelijkspel zeker van lijfsbehoud in de vierde klasse en speelt volgende week het uitduel tegen Apeldoornse Boys. Aanvang is 14.30 uur.
















