Directeur Merijn de Leur-van Duyn en Jan-Erik Barendsen met in hun midden het beeld van Jan Hendrik Sypkens Smit. Jan-Erik heeft het beeld, gemaakt door zijn vader, aan het museum geschonken.
Directeur Merijn de Leur-van Duyn en Jan-Erik Barendsen met in hun midden het beeld van Jan Hendrik Sypkens Smit. Jan-Erik heeft het beeld, gemaakt door zijn vader, aan het museum geschonken. Foto: Voerman Stadsmuseum Hattem

Nieuwe werken schenking beeld voor beeldentuin van museum

· leestijd 1 minuut Algemeen

HATTEM - Het bruist in de beeldentuin van het Voerman Stadsmuseum Hattem dankzij nieuwe ontwikkelingen. Niet alleen heeft het Beeldhouwersgilde Hattem vijf nieuwe beelden geplaatst, het museum heeft ook het beeld van Jan Hendrik Sypkens Smit als schenking mogen ontvangen. 

Op de binnenplaats annex beeldentuin van het Voerman Stadsmuseum Hattem staat het beeld van Jan Hendrik Sypkens Smit, mede-oprichter en eerste conservator van het museum. Het beeld is gemaakt door Gerrit Willem Barendsen en het museum heeft het in 2002 in bruikleen gekregen van de kunstenaar. Zijn zoon Jan-Erik Barendsen heeft het beeld nu echter aan het Hattemse museum geschonken. “We zijn daar zeer blij mee. Dit beeld hoort helemaal thuis in het Voerman Stadsmuseum Hattem”, zegt museumdirecteur Merijn de Leur-van Duyn daarover. Jan-Erik Barendsen bracht onlangs een bezoek aan het museum om de schenking ‘officieel’ te maken. Vader en zoon Barendsen waren overigens ook de oprichters van het Nederlands Bakkerijmuseum in Hattem. Jan Hendrik Sypkens Smit en zijn vader Mattheus waren beiden huisarts, maar tevens bevlogen verzamelaars van historische en archeologische objecten. Hun ijverige verzamelwerk leidde in 1949 tot de oprichting van de Stichting Oud Hattem. Daarmee legden zij de basis voor wat nu het Voerman Stadsmuseum Hattem is, dat vorig jaar het 75-jarig bestaan vierde. Het museum dankt veel aan de beide huisartsen en het is dan ook niet verwonderlijk dat het beeld van Jan Hendrik Sypkens Smit een ereplekje in de Hattemse beeldentuin heeft. 

De beeldhouwers van het Beeldhouwersgilde Hattem hebben een nieuwe selectie beelden geplaatst. Dankzij deze regelmatige ‘verversing’ van de beeldhouwkunst is er dus een nieuwe serie te bekijken. In de beeldentuin staan vijf beelden van het gilde opgesteld. Ze zijn geplaatst op sokkels die ook dit keer zijn voorzien van informatie over het betreffende beeldhouwwerk.

De verschillende werken van het Beeldhouwersgilde die nu te zien zijn in één foto ‘gevangen': Trio Nautilus van Aart Elkink, Kalksteen/Marokko (foto linksboven); Dromo van Willem Kloosterman, Brons (rechtsboven); Boegbeeld van Jan Haanstra, Serpentijn (linksonder); On The Top Of The World van Albert van de Streek, Brons/Koper (middenonder) en Ana van Leida Koridon, Diabas (rechtsonder).
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie