De spelers van SEH vragen om uitleg na het toekennen van de strafschop.
De spelers van SEH vragen om uitleg na het toekennen van de strafschop. Foto: VV SEH

Hatto Heim sterkste in bizar duel tegen SEH

· leestijd 1 minuut Sport Ingezonden

Het eerste elftal van SEH heeft aan het thuisduel met Hatto Heim nul punten overgehouden. In een meeslepend duel bracht een discutabele strafschop vlak voor tijd de beslissing: 2-3. Overigens was het over de gehele wedstrijd gezien een terechte zege voor de ploeg uit Hattem.

De absolute hoofdrolspeler in negatieve zin was arbiter Verduin uit Hattem. De eerste tien minuten van het duel kende weinig hoogtepunten. Maar onterecht was de 0-1 na 19 minuten spelen niet. Robin van der Ziel was de maker.

De fase na de 0-1 was volledig voor Hatto Heim. Het balbezit-percentage was in dat deel van de wedstrijd vermoedelijk 25 - 75. De 0-2, gemaakt door aanvoerder Van Dijk en overigens een schitterende treffer, zorgde voor de eerste frustratie op sportpark de Eeuwlanden richting arbiter Verduin. Een zuivere overtreding op de helft van Hatto Heim op Sem van Lohuizen ging aan de goal vooraf. Verduin wuifde het weg.

Die frustratie begon vlak voor de rust, toen nog met name vanaf de thuisploeg, op te lopen toen Verduin, die aanvankelijk het doelpunt toekende, op advies van zijn assistent de door SEH gemaakte 1-2 van spits Dil alsnog afkeurde. Een zuivere goal zo bleek uit de beelden achteraf. De 0-2 met de rust was overigens een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen.

SEH was na 52 minuten spelen wel ineens terug in de wedstrijd. Jochem Tellegen kon op aangeven van Sem van Lohuizen aanleggen en poeierde de bal ferm in de kruising: 1-2.

De wedstrijd was daardoor weer volledig open. Vanuit een corner en misschien wel enigszins uit het niets stonden beide ploegen na 70 minuten weer gelijk. Christijan Vonderman kopte de bal uit een corner over de doellijn, waardoor het plotsklaps weer 2-2 stond in Heerde.

Ineens ontstond daar ook vanuit het Hatto Heim kamp en diens aanhang frustratie richting arbiter Verduin. Nu werd SEH namelijk geholpen door een aantal zeer discutabele en niet te volgen beslissingen, waardoor het druk kon blijven uitvoeren op het vijandelijke doel.

Het duel kon op dat moment alle kanten op. Toen na het voortkabbelen van de laatste minuten het duel in 2-2 leek te gaan eindigen, pakte Verduin toch nog één keer de absolute hoofdrol. Hij beoordeelde een fair duel in de zestien meter van SEH als buitensporig en legde de bal zomaar op de stip.

In de commotie die er ontstond deelde hij daarbij ook nog twee gele kaarten uit aan doelman Ties van Leeuwen vanwege praten. Damian Halfwerk bleef koeltjes en schoof onberispelijk binnen: 2-3. Dat was ook de eindstand.

Volgende week speelt SEH haar laatste wedstrijd voor de feestdagen-onderbreking. Dan neemt de ploeg van Vakkert het op in en tegen Teuge, in een duel in de middenmoot.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie